Turquality Yönetici Geliştirme Programı; günümüzün ihtiyaçları gözetilerek şirketlerde öne çıkan süreçleri kapsayan hem yönetsel yetkinliklerin geliştirilmesi hem de pazarlama üzerine daha derinlemesine yeni bakış açılarını kazandırmayı hedefleyen çok güzel bir program. Konusunda yetkin, güncel gelişmeleri takip ederek kendisini sürekli yenileyen, akademisyenlerden ve sektör profesyonellerinden oluşan eğitmen kadrosuyla Koç Üniversitesi bünyesinde aldığımız eğitim süreci çok verimli geçti. Derslerde öğrendiğimiz bilgiler iş hayatına yönelik güncel konuları içerdiğinden hem farklı bakış açıları kazanmamıza hem de öğrendiklerimizi iş süreçlerimizde aktif olarak kullanabilmemize imkân tanıdı. Program sayesinde ayrıca her yöneticinin mutlaka bilmesi gereken finansal verilerin okunması ve analizi ile ilgili konularda ihtiyaç duyduğum alt yapıyı kazanma fırsatı da buldum. Katılmak isteyen herkese programı tavsiye ederim.

Demet İncirci
Asaş Alüminyum, Kurumsal İletişim ve Alüminyum Tasarım Ürünleri Grup Müdürü

Turquality Koç Üniversitesi 19. Dönem Yönetici Geliştirme Programı kariyer yolculuğumun en önemli basamaklarından biri oldu. Edindiğim tecrübeleri ve iletişim becerilerini göstermeme, üzerine daha fazlasını koyarak kendimi geliştirmeme katkı sağlayan bir dönem geçirdim. Program içeriği de tam olarak beklentim olan, şirketin en üst biriminden en alt birimine, tüm süreçlere etki edebileceğim bilgi birikimine sahip olmamı sağladı. Her Cuma – Cumartesi, programın, alanında donanımlı eğitmenleri ve programa dahil olan firmaların tecrübeli, başarılı üst düzey yöneticileriyle birlikte, bu eğitimlerden önce kendim için, sonra da şirketim için mükemmel kazanımlar elde ettim. Tüm bu kazanımları birlikte çalıştığım insanlara aktarmak için bayrağı devralma sırası bende. Önce kendime, sonra şirketime, daha sonra ise ülkeme katkı sağlayacak vizyon geliştirme sürecime katkı sağladığınız için çok teşekkür ederim. Bir özel teşekkürüm de programın her anında, her sorumuzda sorunumuzda yanımızda olan Cansu Hanım ve Zeynep Hanım’a. Sizleri tanımak ve programın parçası olmak eşsiz bir deneyimdi. Sürekli iletişim halinde olacak bu network ağının kopmaması dileğiyle…

Ece Bilge
Ankutsan, Stratejik Planlama Yöneticisi

2021-2022 Dönemi Koç Üniversitesi Turquality Yönetici Geliştirme programını tamamlayarak kariyerim ve kişisel gelişimime paha biçilemez bir katkı sağlamış olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Bu programda, son 40 yıldır daha önce hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde gelişen ve büyüyen dünyanın hızına yetişebilmek, bugünün dünyasında aktüel kalabilmek ve iş hayatının dinamik yapısıyla mücadele edebilmek için, tüm yönleriyle ele alınarak kurgulanmış bir eğitim içeriğiyle karşılaştık. Program son derece küresel ve çağdaş bir bakış açısı ile, şirket yönetimi adına en temelden başlayıp, disiplinler arası birçok konuda geniş bir vizyon dahilinde fikir sahibi olmamızı sağladı. Şirket Yönetimlerinde en hayati aşamalardan biri olan “karar alma” mekanizmasını içselleştirebilmemiz için biz yöneticilere veri toplama, enformasyona dönüştürme, bilgi edinme ve analiz etmeye dair tüm aşamaları aktarıldı. Programın en ince detayına kadar düşünülmüş kurgusu ve yakın takibi için Sayin Turquality yetkililerine, engin bilgi birikimleri ve tecrübelerini bizlere büyük bir özveriyle aktaran çok kıymetli, saygıdeğer Koç Üniversitesi akademisyenleri ve programa dahil olan tüm eğitmenlerimize teşekkürlerimi sunarım.

Gülfem Alapala
Alapala, Yönetim Kurulu Üyesi

Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programı ile tanıştıktan sonra özellikle iş ve özel hayatımda büyük gelişme sağladım. Eğitimi yaklaşık 7 aylık bir sürede tamamladım. Eğitimin sonunda kişisel olarak birçok alanda geliştiğimi söyleyebilirim. Özellikle iş-yaşam dengesi, liderlik ve ekip yönetimi, empati, belirsizliklerde karar verme, çalışan yönetici ilişkisi, dijital dünya, büyük veriye nasıl bakılır, bu veri nasıl yorumlanır ve veriye dayalı karar verme becerileri gibi başlıklarda ilerleme kaydettim. Eğitim boyunca 36 arkadaşımla beraber bizlere sunulan eğitim içerikleri, vaka analizleri, grup ve proje çalışmaları, sunumları ve farklı metotlar ile öğrendiklerimiz yazıda kalmamakla beraber iş ve özel hayatımızda kullanacağımız şekilde kalıcı oldu. Derslerin interaktif olması, farklı firmalardaki arkadaşların deneyimlerini paylaşmaları, hocalarımızın iş dünyasının içinden gelen kimseler olmaları eğitimlerin verimliliğini ve faydasını arttırdı. Verilen eğitimler, örnekler, vakalar hepimizin her gün iş hayatımızda karşılaştığı konulardı. Günümüzün rekabetçi iş dünyasında biz yöneticilerin liderlik etme, problem çözme yetkinliklerimizi ve düşünce tarzımızı geliştiren, değiştiren Koç Üniversitesi Executive ‘e çok teşekkür eder, geleceğin tüm yönetici adaylarına tavsiye ederim.

Halil Şengül
Seranit, Stratejik Pazarlama ve Perakende Kanal Müdürü