Dünyanın önde gelen üniversiteleriyle işbirlikleri bulunan Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programları, Türkiye’deki şirketlerdeki yönetici grupları için yabancı üniversitelerle geliştirilebilen ortak programlarla, Türkiye’den yurtdışına, şirketlere özel programlar planlamaktadır.

Asya’yla Avrupa’nın buluştuğu benzersiz şehir İstanbul, kültür, finans ve iş yaşamının merkezi olması nedeniyle, uluslararası yönetici gruplarının ziyareti için mükemmel bir seçim olmaya devam etmektedir. Çok yönlü programlarımız yabancı katılımcılara seçkin akademisyenler tarafından seminerler alma imkanı sunarken, Koç Üniversitesi’nin güçlü sektörel bağlantıları sayesinde programlarda Koç Grubu şirketleri ve diğer yerel ve uluslararası şirketlere ziyaretler düzenlenerek katılımcıların şirketleri ve Türkiye’deki iş yaşamını yakından tanınması sağlanmaktadır.

Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programları, yabancı grupların mükemmel bir öğrenim-iş gezisi deneyimi yaşamaları için onlara Üniversitede ya da otellerde konaklama hizmeti sunarken, aynı zamanda ulaşım, kültürel etkinlikler, yiyecek içecek hizmetlerinde de destek sağlamaktadır. Şu ana kadar aralarında Amerika, Danimarka, Fransa, Güney Afrika, Güney Kore, Irak, İspanya ve İsviçre gibi pek çok ülkeden ve farklı milletten katılımcının bulunduğu uluslararası yönetici ve lisansüstü öğrenci grubu Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programları ev sahipliğinde ağırlanmıştır.