Rumelifeneri Kampus

Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampusu sakin, modern ve rahat ortamında Yönetici Geliştirme Programları katılımcılarına keyifli bir öğrenme ortamı sunar.

Ulaşım

Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampus, Rumeli Feneri Yolu üzerinde, Sarıyer'e araçla 10 dakikalık mesafededir.

Minibüs İle
İETT Hatları İle
Deniz Yolu İle
Atatürk Havaalanından Ulaşım
Sabiha Gökçen Havaalanından Ulaşım
Anadolu Yakasından Ulaşım
Taksim - Mecidiyeköy- Levent Bölgesinden Ulaşım

Minibüs İle
Koç Üniversitesi ile Hacıosman Metro İstasyonu arasında her 15 dakikada bir karşılıklı olarak minibüsler çalışmaktadır.  Bu minibüsler Sarıyer merkezden geçerek Üniversiteye ulaşmaktadır. Hacıosman Metro İstasyonu ve Koç Üniversitesi'nde ilk seferler sabah saat 07:00'de başlamakta olup, saat 23:00'e kadar devam etmektedir. 

İETT Hatları İle
154 Hacıosman Metro - Koç Üniversitesi *(Hat bilgisi: http://goo.gl/PfLTSm)

*154 numaralı IETT otobüsü kampus merkezine kadar inerek, meydandaki İETT durağında durmaktadır. 

150 Hacıosman Metro - Rumelifeneri (Hat bilgisi:http://goo.gl/BKRdQR)

40 Rumelifeneri / Garipçe - Taksim (Hat bilgisi: http://goo.gl/BKRdQR)

150 ve 40 numaralı hatlar, kampusun ana giriş kapısı önünde durmaktadır. Kampus merkezine yürüyüş mesafesi yaklaşık 1 km'dir. İhtiyaç halinde, ana kapıdan geçen minibüsler ile ya da ana güvenlikten çağrılabilecek taksi ile ana kapıdan kampus merkezine ulaşılabilir.

Deniz Yolu İle
Sarıyer güzergahını izleyen ve her akşam saat 18.05'te de aynı güzergahtan geri dönen bir deniz otobüsü mevcuttur.

Atatürk Havaalanından Ulaşım
Atatürk Havaalanı'ndan Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampus'a metro aracılığı ile gelmek isterseniz M1A hattından M2 hattına aktarma yaptıktan sonra Hacıosman durağında inip 154 numaralı belediye otobüsü ya da taksi (30-35 ₺ tutmaktadır) ile kampüse ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak, Havataş servislerini (11 ₺) havaalanından Taksim’e gitmek için kullanabilir, Taksim’den M2 hattına binip yine Hacıosman durağında inebilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havaalanından Ulaşım
Sabiha Gökçen Havaalanından Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampus'a ulaşımda Havataş’ın Taksim (14 ₺) servislerini kullanarak Levent’te inebilir, M2 hattına binip Hacıosman durağında indikten sonra 154 numaralı otobüs ya da taksi (30-35 ₺ tutmaktadır) ile kampusa ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak, Levent’te indikten sonra 29D numaralı otobüse binip Sarıyer Kaymakamlık durağında inebilir, buradan da Koç Üniversitesi’ne her 15 dakikada bir kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Anadolu Yakasından Ulaşım
Hafta içi hergün sabah 07:50’de Kadıköy’den kalkan ve Kadıköy-Beşiktaş-İstinye-Sarıyer güzergahını izleyen deniz otobüsünü kullanıp Sarıyer merkeze ulaştıktan sonra Sarıyer - Koç Üniversitesi arasında her 15 dakikada bir kalkan minibüslere binebilirsiniz. Alternatif olarak M4 metro hattı-Marmaray-M2 metro hattı güzergahını izleyip Hacıosman Metro durağına ulaştıktan sonra 154 numaralı otobüs ya da taksi (30-35 TL tutmaktadır) ile kampusa ulaşabilirsiniz.

Taksim-Mecidiyeköy-Levent Bölgesinden Ulaşım
M2 metro hattı ile Hacıosman durağında inip 154 numaralı otobüs ya da taksi (30-35 ₺ tutmaktadır) ile kampüse ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak, Hacıosman durağında indikten sonra Hacıosman Metro - Koç Üniversitesi arasında çalışan, her 15 dakikada bir kalkan minibüslere binebilirsiniz.