Prof. Dr. Dennis Driscoll Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Dennis Driscoll, Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nde Misafir Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Uluslararası Hukuk, Uluslararası İnsan Hakları ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk dersleri verdiği Ulusal İrlanda Üniversitesi (Galway) Hukuk Fakültesi’nin eski dekanıdır. Aynı zamanda, Harvard Üniversitesi’nde ve Pekin Üniversitesi’nde Misafir Öğretim Üyesi olarak görev yapmıştır ve Raoul Wallenberg Enstitüsü Misafir İnsan Hakları Profesörü sıfatıyla Çin tarihindeki ilk İnsan Hakları Profesörüdür. Ayrıca çok sayıda Avrupa üniversitesinde Misafir Öğretim Üyesi olarak görev yapmıştır.

Profesör Driscoll, Ulusal İrlanda Üniversitesi (Galway) Hukuk Fakültesi’nde çok uluslu şirketlerin yasal sorunlarıyla ilgilenen birkaç programın başkanlığını yapmıştır. 1997 yılında, Ulusal İrlanda Üniversitesi (Galway) Rektörü, üniversiteye yapmış olduğu olağanüstü katkılarından dolayı kendisine bir ödül vermiştir. Profesör Driscoll, Rektörlük Ödülüne layık görülen ilk öğretim görevlisi olmuştur.

Son yirmi yıldır, Professor Driscoll CSR konusunda ya da daha dar anlamda, Kurumsal Yönetişim konusunda Avrupa ve Asya'da, özellikle de Çin'de ve son zamanlarda Orta Doğu ve Afrika'da bulunan 500'den fazla şirketin personeline seminer vermiştir. Ayrıca uluslararası hukuk, uluslararası insan hakları, çevre sorunları ve kurumsal sosyal sorumluluk konularında Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya'da yirmiden fazla ülkede 300'ü aşkın ders vermiştir.