Örpen İstanbullu Değişim Yönetimi

Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programları Müdürü Örpen İstanbullu, Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programları’nda Değişim Yönetimi, Liderlik gelişiminde Prosci ADKAR Değişim Modeli, Değişim Sürecinde Koçluk alanlarında eğitimler vermektedir. Prosci tarafından verilen “Değişim Yönetimi Uygulayıcısı” lisansına Türkiye’de sahip olan tek eğitmen olan İstanbullu, aynı zamanda ADLER Profesyonel Koçluk Sertifikası sahibidir.

Profesyonel iş yaşamına İş Bankası Hazine Biriminde Döviz ve Para Piyasaları Uzmanı olarak başlayan İstanbullu, Dow Jones Telerate firmasından sonra 15 yıl boyunca Reuters Enformasyon Ltd Şirketinde Eğitim, Müşteri İlişkileri ve Pazarlama departmanlarında çalışmıştır. Reuters Müşteri İlişkileri ve Eğitim Biriminde Türkiye koordinatörü olarak görev aldığı 15 yıl boyunca, finansal piyasa oyuncularına ekonomik data analizleri ve haber eğitimleri veren İstanbullu, şirket içinde ise “Eğitimcinin Eğitimi” ve “Mentorluk “ projelerini yürütmüştür. İstanbullu, özellikle şirket yöneticileri ve yetenek havuzundaki adaylara; Liderlik, Yöneticilik Yetenekleri, Değişim Yönetimi, Müşteri İlişkileri konularında yurt içi ve yurt dışında eğitimler vermiş ve eğitim içerikleri oluşturma projelerini yönetmiştir. Reuters’ın müşterilerine sunduğu e-eğitim modüllerinin oluşturulması ve Adobe Webex uygulamalarında proje yöneticisi olarak görev alan İstanbullu, aynı zamanda Reuters Editorial Departmanında Global ve Yurtiçi Piyasalar Editörü olarak anlık haber ve analizlere imza atmıştır. Örpen İstanbullu, Merkez Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Halk Bankası, Citibank, Deutsche Bank gibi bankaların yanı sıra TRT, Star, Daily News , IC Holding, Nurol Holding, Başbakanlık,SPK, BDDK gibi kurumların eğitim projelerini yönetmiştir.

Örpen İstanbullu, TED Ankara Koleji ve ODTÜ İktisat Bölümünü bitirdikten sonra yüksek lisans eğitimini New York Üniversitesi’nde Para Piyasaları İşlemleri alanında 1992 yılında tamamlamıştır.