Neden Değişim Yönetimi?

Hızlı bir değişim içindeki iş dünyasında yöneticiler, özellikle son 10 yıldır ‘Değişim Yönetimi’ eğitimlerine daha çok ihtiyaç duyuyor. Ekonomiden teknolojiye, toplumlardan coğrafyalara her alanda yaşanan hızlı değişime ayak uydurabilmek ve yönettikleri şirketleri, bu karmaşık ve sancılı süreçten başarıyla çıkarabilmek artık yöneticilerde aranan başlıca özellikler arasında yer alıyor.

Koç Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programları, Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan ve yakın gelecekte daha sık rastlayacağımız ‘Prosci® Lisanslı Değişim Yöneticisi’ yetiştiren, uluslararası geçerliliğe sahip sertifika programını, Değişim Yönetimi eğitiminde dünya lideri Prosci®’ın Türkiye’deki tek temsilcisi “and Change” ile birlikte sunuyor.

Değişimi yönetmekle sorumlu herkes için tasarlanan programda, katılımcılar programa, kendilerine veya şirketlerine ait değişim projelerini getirerek 3 günlük eğitim boyunca projeleri üzerinde çalışma imkanı buluyorlar. Fortune 100 şirketlerinin yarıdan fazlasının da faydalandığı, bilimsel araştırmalar ve en iyi uygulamalara dayanarak verilen Değişim Yönetimi sertifika programında, katılımcılara şirketlerin her alanda geçirebileceği değişimleri sistematik bir biçimde nasıl yönetebilecekleri öğretiliyor.

Program sonrasında uluslararası geçerliliğe sahip ‘Prosci® Değişim Yöneticisi Sertifikası’ sahibi olan katılımcılar, eğitimden sonraki 3 ay süresince projeleriyle ilgili danışmanlık ve koçluk da alabiliyorlar.


Kimler Başvurabilir:

Değişim Yönetimi sertifika programı aşağıda belirtilenler dâhil olmak üzere, değişimi yönetmekle sorumlu herkes için tasarlanmıştır:

• Proje ve değişim yöneticileri

• Strateji ve iş geliştirme yönetici ve çalışanları

• Organizasyonel gelişim yöneticileri

• Değişim yönetimi ekibi üyeleri

• Değişim sponsorları

• Danışman ve eğitmenler

• Kurumsal ve iç iletişim çalışanları

• İK yöneticileri ve çalışanları

 

Değişim Yönetimini başarıyla uygulamak için ihtiyaç duyduğunuz gelişmiş değişim yönetimi araçlarına ve kaynaklarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: 

https://store.prosci.com/bookstore.html

 

Çevrimiçi kaynaklarımız, değişim yönetimi araç setleri, kitaplar, araştırmalar ve webinarlardır.  

Ayrıca değişim ve yönetimi konusunda ilginç bloglara da yandaki linkten ulaşabilirsiniz: https://www.andchange.com/the-change-diaries/