Dr. Melike Mermercioğlu Proje Yönetmi & Stratejik Yönetim

Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü Kıdemli Öğretim Görevlisi Dr. Melike Mermercioğlu, Yönetici Geliştirme Programları, MBA ve MIM-CEMS programlarında Proje Yönetimi, Stratejik Yönetim ve Rekabetçilik konularında ders vermektedir. Ayrıca, birçok şirket projesinde akademik koordinatör olarak görev yapmaktadır.

Koç Üniversitesi’nde tam zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamadan önce, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinde kıdemli danışman olarak görev yapmıştır. Ayrıca, hem kamu kuruluşlarında hem özel şirketlerde stratejik yönetim, işletmelerin yeniden yapılanması, işletme sistemlerinin ve süreçlerinin yeniden tasarlanması, kalite ve kalite güvence sistemleri, yönetim bilgisi ve insan kaynakları sistemleri üzerine projeler yönetmiştir.

Dr. Mermercioğlu Harvard İşletme Okulundaki Michael Porter’ın Rekabetçilik Mikroekonomisi ağının üyesidir. ISO 9000 Deneyimi (KalDer), Yeni Rekabet Stratejileri ve Türk Sanayisi (TÜSİAD), Bilgi Çağına Uyum Paketi (TUBISAD) isimli kitapların yazarı olan Mermercioğlu'nun ayrıca rekabetçilik, firma kümelenmeleri ve uluslararası açılım konularında makaleleri mevcuttur.