Dr. Mark Young Liderlik

Mark Young, Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nde Misafir Öğretim Görevlisi ve aynı zamanda müzakere ve liderlik becerileri konusunda uzmanlaşmış uluslararası bir danışmanlık firması olan RATIONAL GAMES, INC.'in de başkanıdır.

Dr. Young, Berlin'deki Price Waterhouse Corporate Finance'te Alman özelleştirme uygulamalarından sorumlu ortaklığında bulunmıştur. Bu şirkette Doğu Almanya merkezli Treuhandanstalt'ın yanı sıra Batı Almanya'da bulunan çoğu müşteri için enerji ve telekomünikasyon sektörlerine odaklanarak kurumsal finans işlemleri başlatmış, pazarlamış ve yürütmüştür. D. Young, bundan önce Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığında Hizmet Endüstrileri Daire Başkanı olarak görev yapmış ve bir ticaret temsilcisi olarak hizmet vermiştir. Ayrıca hem Almanya'da hem de ABD'de McKinsey & Company'de Ortak ve Sorumlu Yönetici olarak görev yapmış, Boston ve Chase Manhattan bankalarında kurumsal kredi memuru olarak çalışmıştır.

Dr. Young, California Lutheran Üniversitesi Felsefe Bölümü’nden mezun olmuş, Thunderbird Uluslararası İşletme Fakültesi’nde yüksek lisans ve Berlin'de bulunan Humboldt Üniversitesi’nde doktora yapmıştır.