Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nde finans alanında Kıdemli Öğretim Görevlisi, Deva Holding, Baytur Otomotiv (Subaru, Infiniti, & Yokohoma) ve Baylas Otomotiv (Citroen) şirketlerinde Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir. Dr. Demirgüreş MBA, MMBA, MSc. Fin., Yöneticiler İçin Yüksek Lisans (EMBA) ve Yönetici Geliştirme Programları’nda Kurumsal Finans, Finansçı Olmayanlara Finans, Portföy Yönetimi, Ekonomik Analiz ve Strateji Oluşturma dersleri vermektedir. Aynı zamanda Forbes dergisinde köşe yazarıdır.

Daha önce University of Alabama’da bankacılık ve On Eğitim şirketinde muhtelif finansal eğitimler veren Dr. Demirgüreş, Aselsan, TEB Yatırım, Ing-Barings, Demir Yatırım, Demirbank, Eczacıbaşı Menkul Değerler şirketlerinde muhtelif görevlerden sonra İsviçre Portföy şirketinde kurucu Genel Müdür olarak çalışmıştır. 2007-2012 arasında EFG İstanbul Menkul Değerler şirketinde Yönetim Kurulu Danışmanlığı ve Unicredit Menkul Değerler’de Araştırma Direktörü olduktan sonra, 2002 senesinden bu yana yarı-zamanlı ders verdiği Koç Üniversitesi’nde Eylül 2012 itibarı ile tam zamanlı öğretim görevlisi olmuştur. ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Lisans, Boğaziçi Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisans, University of Alabama’dan Finans ve Bankacılık Yüksek Lisans ve Finans Doktora derecelerine sahiptir.

Kurumsal finansman, sermaye piyasaları, şirket değerlemesi ve portföy yönetimi başlıca araştırma ve etkinlik alanlarıdır. Yayınlanmış çalışma ve tezlerinde makro ve mikro değişkenlerin varlık değerleri üzerine etkisini incelemiştir. Yönetimindeki EFG Menkul Araştırma birimi 2010 senesinde Thomson Reuters Extel tarafından Türkiye’yi en iyi takip eden araştırma ekibi seçilmiştir.